naturalna skóra meblowa, skóra tapicerska

W ofercie mamy bogaty wybór naturalnych skór meblowych, często określanych jako skóry tapicerskie. Skóra meblowa jest przeznaczona głównie do produkcji mebli tapicerowanych. W swojej ofercie posiadamy osiem skór o różnym wykończeniu w celu idealnego dopasowania do indywidualnych oczekiwań. Skóra naturalna cechuje się niezwykłą wytrzymałością oraz jest idealna dla alergików.

Skóry naturalne z kolekcji Arcobaleno to skóry meblowe wyprodukowane przez włoskie garbarnie Gruppo Mastrotto. Skóry z tej kolekcji  dostępne są w sprzedaży z magazynu Mastrotto Poland  w Gdańsku-Osowie, ul. Astronomów 20.

skóry meblowe Arcobaleno
Aktualny wygląd próbnika

Hurtownia skór meblowych

Jesteśmy dystrybutorem skór produkowanych przez światowego lidera pośród producentów skór naturalnych. Hurtownia skór meblowych Gruppo Mastrotto, prowadzi sprzedaż swoich produktów w oddziale na terenie Polski w Gdańsku-Osowie, ul. Astronomów 20. W swojej ofercie posiada najwyższej jakości skóry naturalne, które przeznaczone są do produkcji mebli oraz obić tapicerskich. Skóry te mogą być też z powodzeniem stosowane do produkcji skórzanych wyrobów galanteryjnych i toreb.

Wydawałoby się , że skóry naturalne są takie same i prawie niczym się od siebie nie różnią. Jest to jednak podstawowy błąd. Skórę możemy podzielić na różne rodzaje, kategorie i pochodzenie. Każda ze skór posiada inny wygląd, sposób obróbki i garbowania, fakturę skóry, wytrzymałość, odpornością na wodę i wilgoć, zastosowaniem, twardością oraz co za tym wszystkim idzie – ceną. Wszystkie te cechy sprawiają że każdy rodzaj skór staje się unikatowy i posiada swoje indywidualne cechy. Każdy błam, różni się układem żył, zmarszczkami, liniami wzrostu szyi, zadrapaniami oraz błędami pigmentu. Skóra meblowa oraz skóra tapicerska musi charakteryzować się dużą wytrzymałością. Szeroki wybór tłoczeń oraz gam kolorystycznych pozwoli na stworzenie swojego idealnego zestawu mebli. Warto zapoznać się z informacjami o danym rodzaju skóry, ponieważ każdy z nich posiada swoje indywidualne cechy oraz sposób pielęgnacji i konserwacji. Skóry mają różne grubości w celu lepszego dopasowania. Pozwoli to na wybór odpowiedniego rodzaju skóry dla własnych potrzeb, a to da Ci gwarancję oraz satysfakcje z użytkowania wybranego produktu. W naszej ofercie znajdą Państwo takie skóry jak:

  • Madras jest to klasyczna skóra meblowa pochodzenia naturalnego, licowa, korygowana której grubości wynosi 0,8-1,0 mm,
  • Samoa jest bydlęcą skórą jednokolorową, która jest korygowaną skórą licową o grubości 1,2-1,4 mm, grubsze przetłoczenie to tzw. „dolaro”,
  • Roma jest to niezwykle delikatna, korygowana skóra licowa w jednym kolorze. Jest ona przetłoczona o bardzo miękkim chwycie, jej grubość wynosi: 0,8-1,0 mm.
  • Virtus czyli licowa, delikatnie korygowana skóra bydlęca, jednokolorowa, której grubość wynosi 0,8-1,0 mm, posiada lekki połysk, jest bardzo delikatna i przyjemna w chwycie.
  • Lake to bydlęca skórą anilinowa licowa (half grain), jej garbowanie odbywa się metodą chromową z wodnym wykończeniem, z użyciem żywic, anilin i wosków. Jej grubość wynosi 0,8-1,0 mm. Artykuł posiada lekki połysk. W czasie użytkowania poprzez wycieranie nabiera oznaki starzenia się.
  • Antic to skóra meblowa bydlęca licowa, jest korygowana, posiada dwa kolory, wykończona z dodatkiem połysku, jej grubość 0,8-1,0 mm,
  • Mondial to skóra bydlęca meblowa, licowa, korygowana, w dwóch kolorach w matowym wykończeniu o grubości 0,8-1,0 mm,
  • Bycast to bydlęca skóra tapicerska, dwoina, ma pokrycie cienkiej warstwy poliuretanu (laminowanie PU), o grubości 1,2 -1,4 mm.

Należy pamiętać, że skóra naturalna jest specyficznym materiałem, a właściwe użytkowanie i pielęgnacja pozwoli na długie jej użytkowanie. Odpowiednio pielęgnowana skóra naturalna zachowuje swoją żywotność przez wiele lat, z biegiem czasu uzyskując swój wyjątkowy wygląd. Nasza agencja pomoże Państwu w bezpośrednich zakupach w hurtowni oraz służy fachową poradą w doborze odpowiedniego rodzaju skóry. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy hurtowni skór meblowych Gruppo Mastrotto udzielą wszelkich dodatkowych informacji.