Naturalna skóra
meblowa, galanteryjna, obuwnicza

Wybierając hurtownię skór meblowych, stawiasz na wiele lat doświadczenia, przełożonych kompleksowymi rozwiązaniami technicznymi i szeroką gamą produktów na każdą potrzebę. Jako hurtownia skór meblowych, każdego dnia staramy się wprowadzać w życie podstawowe zasady naszej misji: innowacyjność, funkcjonalność i jakość. Mając jednak świadomość, że wartość mebla zależy nie tylko od skóry, ale i również od konstrukcji elementów, które go tworzą, przykładamy dużą wagę do estetycznego aspektu każdego projektowanego przez nas rozwiązania.

Nasza hurtownia skór meblowych, posiada cały szereg doskonałej jakości produktów, na które przypada skóra naturalna, w tym skóra tapicerska, skóra obuwnicza, czy skóra galanteryjna. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem posiadamy nie tylko ogromną wiedzę w tym zakresie, ale też wiele wypracowanych rozwiązań pozwalających nam sprostać wszystkim oczekiwaniom. Prawdziwa skóra jest produktem naturalnym - jest ciepła i trwała, a jej indywidualne cechy sprawiają, że każda skóra naturalna bez względu, czy to skóra tapicerska, skóra obuwnicza, czy skóra galanteryjna jest wyjątkowa.

Skóra naturalna zawsze będzie nosiła ślady swojego naturalnego pochodzenia, a te cechy mogą objawiać się rysami, śladami wzrostu, obszarami o różnej gęstości włókien i strukturą porów włosów. Te elementy w żaden sposób nie umniejszają właściwościom użytkowym skóry.

Utwardzanie skór zwierzęcych - metoda powszechnie nazywana garbowaniem - tworzy skórę. Skóry bydlęce zwane są skórami, stanowią większość skóry używanej do produkcji mebli tapicerowanych.

Niejeden sprzedawca oraz hurtownia skór meblowych klasyfikuje skórę według gatunków. Może to powodować pewne zamieszanie wśród klientów, którzy są zachęcani do myślenia, że droższa lub wyższej jakości skóra tapicerska jest lepszej jakości. Niekoniecznie tak jest, ponieważ każda skóra meblowa może mieć swoje zalety.

Skóra tapicerska może być wykonana ze skór wielu różnych zwierząt, chociaż najczęściej używa się skór krowich. Ze skóry bydlęcej można uzyskać różne rodzaje skóry, a wybór powinien zależeć od wyglądu skórzanej tapicerki. Każda skóra naturalna, w tym skóra meblowa jest zupełnie inna, tak jak nie ma dwóch takich samych ludzkich odcisków palców, tak każda skóra tapicerska różni się od siebie.

Nie ma standardowej skóry meblowej, ponieważ wiele rodzajów skór jest przetwarzanych na meble. Różnią się one procesem garbowania, produkcją, metodą barwienia oraz przedziałami cenowymi. Od wysokiej jakości skóry anilinowej po powlekane dwoiny lub skóry syntetyczne, każda skóra meblowa jest przetwarzana.


Wytrzymała skóra tapicerska

Upewnienie się, że wybierze się odpowiedni rodzaj skóry do swoich potrzeb, jest opłacalną inwestycją, dlatego warto dokładnie zaznajomić się z ich specyfikacją.

Skóra naturalna anilinowa jest postrzegana jako najbardziej naturalny rodzaj skóry. Anilina nie ma żadnych zabiegów ani powłok ochronnych, jak niektóre inne skóry, i zazwyczaj jest barwiona tylko barwnikami, dzięki czemu jest najbardziej wystawna i luksusowa ze wszystkich. Oznacza to jednak, że skóra tapicerska anilinowa jest bardziej podatna na plamienie. Dlatego tego typu skóra naturalna może nie być idealna do bardzo częstego użytkowania lub w sytuacjach, w których można ją łatwo zmatowić, na przykład w domu z małymi dziećmi.

Skóra meblowa semi-anilinowa ma naturalny wygląd, ale posiada półprzezroczystą powłokę ochronną, która chroni ją przed plamami. Niektóre naturalne ślady będą widoczne, ale nie tak bardzo jak w przypadku skóry anilinowej. Ta skóra tapicerska ma swoje zalety, ponieważ jest łatwiejsza w utrzymaniu i nadal miękka w dotyku.

Skóra naturalna pigmentowana ma drobno pigmentowany spray, który ją pokrywa. Daje to gładkie pokrycie, dzięki czemu w obrębie skóry nie ma żadnych różnic kolorystycznych. Dzięki powłoce na skórze tworzy się sztuczne ziarno, które sprawia, że wygląda ona bardziej naturalnie. Powłoka sprawia, że skóra tapicerska jest łatwiejsza w czyszczeniu, trwalsza i praktyczniejsza; dzięki czemu nadaje się do środowisk, w których potencjalnie może panować bałagan.

W przypadku uszkodzenia, zawsze niezwłocznie należy zasięgnąć porady i unikać pogorszenia uszkodzeń przez niewłaściwą pielęgnację i czyszczenie. Gdy tylko pojawią się plamy, kruchość, blaknięcie lub inne problemy, należy zwrócić się o poradę do specjalistycznej firmy jak hurtownia skór meblowych. Im dłużej się czeka, tym trudniej jest wyczyścić lub naprawić szkody.